Rewal najcieplejsza część polskiego Bałtyku

Rewal jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na polskim wybrzeżu. Położony nad pięknym klifem przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy. Jest atrakcyjny o każdej porze roku, jednak szczególnie zapraszamy latem, kiedy tętni życiem, atrakcje spotykamy na każdym kroku. Odbywają się koncerty, festiwale, konkursy, imprezy sportowe, przyjeżdżają gwiazdy estrady.

Położenie: Pomorze Zachodnie
Kołobrzeg: 50km, Międzyzdroje: 45km, Szczecin: 100km                                                                                                  


ZOBACZ PLAŻĘ W REWALU --> KAMERA NA ŻYWO


30 metrów od morza - Rewalska plaża jest piękna, czysta i piaszczysta. Latem można popływać na "bananie", wziąć udział w konkursach, poobserwować rybaków przy pracy, skorzystać ze zjeżdżalni wodnej, czy popływać lub spacerować brzegiem morza. Wieczorem na plaży regularnie odbywają się zabawy i seanse przenośnego kina. Poranek można rozpocząć od zbierania muszli i bursztynu.


wybrzeże szczecińskie
- jego fragment to pas wybrzeża o długości 60 km od cieśniny Dziwny po Kołobrzeg. Nad Dziwną i od ujścia Regi po ujście Parsęty wzdłuż brzegu ciągnie się pas wydm. W środkowej części wybrzeża znajdują się podcinane przez fale kępy morenowe, gdzie występują cofające się urwiska nadmorskie z najbardziej znanym klifem w Trzęsaczu.


zabytkowe ruiny kościoła gotyckiego z XIII wieku - Kościół w Trzęsaczu został zbudowany w połowie XV wieku. Znajdował się wtedy 2 km od klifu morskiego. Morze systematycznie podmywając brzeg zbliżało się do niego. W połowie XIX w. kościół zamknięto. W 1901 r. runęła pierwsza ściana, później kolejne fragmenty kościoła. Ostatnie osunięcie miało miejsce w 1994 r. Obecnie pozostał fragment ostatniej ściany kościoła znajdujący się na samym skraju wysokiego klifu. Tryptyk wiszący niegdyś na jednej ze ścian kościoła można zobaczyć w kościele w Rewalu.


latarnia morska z 1866 roku - Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampy olejowej z czterema knotami. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 36km. Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000W, której moc zwiększono dwudziestokrotnie przy użyciu specjalnych pryzmatów. Aby wejść na latarnie trzeba pokonać 203 stopnie. Z góry roztacza się piękny widok na morze, Jezioro Liwia Łuża oraz pobliskie miejscowości.


pole golfowe odległe o 10 kilometrów - wyjątkowe publicznie dostępne pole golfowe oferujące dużą różnorodność usług i przyjemności na świeżym powietrzu. Unikalny mikroklimat, bliskość morza to dodatkowe atrakcje.


ujeżdżalnia koni - 300 metrów - Nieopodal naszego domu znajduje się stadnina koni, która oferuje naukę jazdy konnej, a także przejażdżki w terenie - również jazdę po plaży.


kolej retro - 500 metrów - Wielką atrakcją Wybrzeża Rewalskiego jest kolejka wąskotorowa "Ciuchcia Retro". Liczy sobie przeszło 100 lat i jest najstarszą tego typu kolejką na Pomorzu Zachodnim. Zabytkowy tabór jedzie z prędkością 25km/h.


paralotnie - Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem jest wspaniałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa. Odkryty brzeg klifowy, z którego przy sprzyjających wiatrach od morza można obserwować lub spróbować swoich sił na paralotni.loty widokowe samolotem - proponujemy obejrzenie wybrzeża rewalskiego z lotu ptaka - pomiędzy Rewalem, a Niechorzem znajduje się lotnisko dwupłatowego samolotu, który oferuje loty widokowe.


taras widokowy - można obserwować zachwycające wschody i zachody słońca. Taras to także przepiękny widok na otwarte morze, znajduje się na wschodnim krańcu Rewala.